7241  СЛЮСАР-ЕЛЕКТРИК З РЕМОНТУ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ

Від енергії душі . До енергії надбання. Переможем тяжкий труд. В енергетику кохання. Світло в кожен дім доставим. Теплотою зігрієм всіх. Материнський труд заміним. На приємний рук успіх.

 

Професія слюсар – електрик з ремонту електроустаткування з кожним роком зміцнює свої лави. В кожній галузі народного господарства не обходиться без знань енергетики. На кожній машині, на кожнім устаткуванні застосовується електроенергія як рушійна сила.Автоматизація робочих процесів здійснюється за допомогою електричних пристроїв. Недалекий той час, коли електроенергія замінить та витіснить бензинові двигуни та мазут. Електроенергія в чистому вигляді не засмічує навколишнє середовище, а значить у ній майбутнє.

ПРОФЕСІЯ - 7241.2 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

КВАЛІФІКАЦІЯ - 2,3,4,5,6,7,8 розряди

ЗАГАЛЬНОПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ:

-раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

-дотримуватись норм технологічного процесу;

-не допускати браку в роботі;

-знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

-використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

-знати основи інформаційні технології.

УЧНІ ВИВЧАЮТЬ:

- Будова, експлуатація та ремонт електроустаткування;

- Охорона праці;

- Електроматеріалознавство;

- Електроніка, мікропроцесорна техніка та системи автоматичного керування;

- Матеріалознавство;

- Допуски та технічні вимірювання.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВИПУСКНИКА:

- діагностує та ремонтує схеми зовнішнього та внутрішнього освітлення автомобілів, систем звукової сигналізації, регулює та випробовує їх на контрольних стендах;

- складає електромонтажні схеми з’єднань деталей та вузлів;

- монтаж, ремонт та технічне обслуговування устаткування підземних гірничих робіт, збагачувальних фабрик, відкритих розробок та промислових підприємств.

НАШ ВИПУСКНИК МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ:

- на промислових підприємствах,

- школи, лікарні, житлові будинки,

- бізнес-центри тощо

Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку (сукупність дротів і кабелів) та інше електрообладнання.Вони вибирають матеріали, що встановлюють і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в електроустаткування.При виконанні своїх робочих завдань вони керуються діючими і загальноприйнятими нормативними документами, стандартами та інструкціями.

Основні посади: електрик з монтажу (електромонтажник), електрик з обслуговування і електрик з ремонту (електрик-ремонтник).Електромонтажник проводить в будівлях і спорудах монтажні роботи. Електрик з обслуговування забезпечує роботу електроустаткування і утримання його в робочому стані. Електрик-ремонтник ремонтує несправне електроустаткування.